Akreditace Erasmus v oblasti školního vzdělávání
Zásluhou usilovné a trpělivé práci části pedagogického sboru se naší škole podařilo ve velké konkurenci ostatních škol získat akreditaci Erasmus č. 2024-1-CZ01-KA120-SCH-000265909 v oblasti školního vzdělávání na období od 1. února 2025 do 31. prosince 2027. Naše žádost získala ve schvalovacím řízení 93 bodů ze 100 možných. Díky tomuto úspěchu se nám otevírá cesta k zajímavým finančním prostředkům, které by nám měly usnadnit dosažení 2 stanovených cílů, které jsme v naší žádosti podrobně specifikovali.
1) Podpora profesního rozvoje zaměstnanců se zaměřením na inovativní vzdělávání žáků.
2) Zlepšení integrace digitální techniky do výuky všech předmětů s důrazem na využití digitálních technologií pro postupy hodnocení, implementaci ve třídě a použití virtuálních studijních prostředků.
V prvním období tohoto projektu bychom rádi využili finanční prostředky především na kurzy a odborná školení, stínování na pracovišti a výukové pobyty našich zaměstnanců. V druhém bychom se zaměřili na mobilitu našich žáků.
Digitalizujeme školu
REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY – KOMPONENTA 3.1
V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola finanční prostředky k dosažení cíle č. 172 zakoupením digitálních technologií a vybavení za účelem dálkového studia.
V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola finanční prostředky:
- k dosažení cíle č. 173 zakoupením IT zařízení do školního fondu mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky (prevence digitální propasti).
- k dosažení cíle č. 174 zakoupením digitálních technologií a vybavení na podporu digitální gramotnosti a zavedením nových vzdělávacích programů v oblasti IT.




eTwinning
eTwinning představuje evropský program, který sjednocuje školy a učitele napříč Evropou. Cílem tohoto projektu je podnítit mezinárodní výměnu zkušeností, podporovat tvorbu společných projektů a posilovat globální vzdělávání. Studenti mají možnost komunikovat s vrstevníky z jiných zemí, což posiluje mezinárodní porozumění a vzájemný respekt. Účastnící získávají dovednosti v oblasti týmové spolupráce, komunikace v cizím jazyce a digitální gramotnosti. Projekty mohou zahrnovat zkoumání kulturních odlišností a podporovat vzájemné porozumění mezi studenty. Tato platforma poskytuje školám a učitelům jedinečnou příležitost propojit své třídy s celým světem a podporovat inovativní výuku.
Šablony 2023 – 2025 – ZŠ Nezvěstice
Od 1. září 2023 se naše škola zapojí do projektu Šablony. Cílem projektu je osobnostní a sociální rozvoj žáků ZŠ a jejich podpora v rozvoji znalostí a dovedností s využitím inovativních forem výuky a vzdělávání prostřednictvím netradičních vzdělávacích metod a strategií.

Doučování žáků škol
Od září 2022 do června 2023 se naše škola zapojí do projektu Doučování žáků škol. Projekt se snaží podpořit především žáky ohrožené školním neúspěchem a myslí i na ty, na které obzvláště dopadla nemožnost prezenční výuky v době pandemie Covid – 19.

Šablony III – ZŠ Nezvěstice
Od března 2022 do června 2023 bude na naší škole probíhat projekt Šablony III. V jeho rámci bude realizována tandemová výuka, doučování, čtenářská dílna, klub deskových her, využití ICT ve výuce a projektové dny ve škole i mimo ni.


Všech pět pohromadě (V5P)
Naše škola se stala součástí projektu SUPREME MH „Monitoring a posilování duševního zdraví dětí a dospívajících“, jehož cílem je podpořit duševní zdraví a pohodu žáků ve věku 11-13 let. Projekt vznikl v reakci na zvyšující se potřebu věnovat se duševnímu zdraví mladé populace a jedním z jeho cílů je zavedení vzdělávacího programu „Všech pět pohromadě“.
V naší škole se do tohoto programu zapojili žáci 7. ročníku. Program „Všech pět pohromadě” zvyšuje znalosti žáků o duševním zdraví a zlepšuje jejich sociální a emoční schopnosti a dovednosti. Byl vytvořen výzkumnými pracovníky Národního ústavu duševního zdraví ve spolupráci s Nadací RSJ. V letech 2018 až 2020 byl pilotován na 25 základních školách. Nyní dochází k implementaci na dalších téměř 70 školách Karlovarského a Plzeňského kraje.
Projekt vznikl ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, Českou školní inspekcí a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a je financován za podpory fondů EHP 2014-2021. Více informací o projektu naleznete na www.supreme-mh.cz nebo www.vsechpetpohromade.cz.
Realizace projektu: 2021/2022 – 2022/2023 (v předmětu Výchova k občanství)
Mgr. Petra Pánková

Projekt „Recyklohraní aneb Ukliďme si svět“
Naše škola je dlouhodobě zapojena do projektu „Recyklohraní aneb Ukliďme si svět“. Jedná se o školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.
Do nádob ve škole děti ukládají použité baterie a elektrozařízení, za jejich odevzdání získáváme body.
Realizace projektu: dlouhodobý projekt