Kulinářská soutěž s velikonoční tematikou nazvaná Zázrak zvaný vejce proběhla 12. dubna v rámci projektového dne. Zadání pro soutěžní družstva znělo: Vytvořte z vajec a dalších poskytnutých surovin chutné výrobky, které nepostrádají originalitu a dobré nápady.
Soutěžit přijeli žáci základních škol ze Starého Plzence a ze Šťáhlav a také žáci z Gymnázia Blovice. Jedno družstvo bylo vytvořeno domácími žáky ze třídy 6.C.
Děti ve věku 12 ž 13 let tvořily pomazánky, saláty, sázená i míchaná vejce, mezi soutěžními výrobky se zaskvěl i velikonoční zajíček vytvořený z bagety, vejce a salátové okurky s ušima z papriky.
Čtyřčlenná porota to neměla snadné. Posuzovala nejen chuť, ale i vzhled výrobků, jejich estetickou úpravu, využití poskytnutých surovin, nápady, originalitu, úklid pracovní plochy a další kritéria.
Kromě toho měli soutěžící za úkol vytvořit vlastní recept s využitím vajec. Recept obsahoval ingredience, postup přípravy a obrázek.
Po náročném zápolení si první cenu odvezli soutěžící z Gymnázia Blovice. Na druhém místě se umístili domácí, tedy družstvo ZŠ Nezvěstice a třetí místo obsadila základní škola Šťáhlavy.

Mgr. Romana Beránková