Na cestu jsme vyrazili moderním dvoupatrovým autobusem v neděli 28. dubna. V pondělí v brzkých hodinách jsme započali dobrodružnou prohlídku Londýna. Viděli jsme Houses of Parliament a ikonický Big Ben, prošli se St. James’s Parkem až k Buckinghamskému paláci, obdivovali Trafalgar Square a živý Piccadilly Circus. Londýnským metrem jsme se přesunuli do fascinujícího muzea Madame Tussaud’s a celý den zakončili úchvatným výhledem z London Eye. V úterý jsme se vydali do mystického Stonehenge, navštívili Winchester s jeho impozantní katedrálou a legendárním kulatým stolem krále Artuše. Ve středu jsme procházeli uličkami Oxfordu a navštívili jsme slavné univerzitní koleje. Po Oxfordu na nás čekala kouzelná exkurze do Warner Bros. Studios, kde jsme se ponořili do světa Harryho Pottera, procházeli Příčnou ulicí, nahlédli do bradavických učeben a objevovali filmové triky. Ve čtvrtek jsme zamířili do malebného Greenwichu, prozkoumali královskou observatoř, navštívili námořní muzeum a podnikli vyhlídkovou plavbu po Temži, která nám nabídla nádherný výhled na Tower Bridge. Den jsme zakončili návštěvou historického Tower of London, kde jsou uloženy britské korunovační klenoty. V pátek 3. května jsme se vrátili domů.
Žáci potrénovali se svými hostitelskými rodinami anglický jazyk, což pro ně bylo také velkým zážitkem. Velké poděkování patří učitelům za skvělou organizaci a všem žákům za jejich nadšení a účast!

Mgr. Sandra Svobodová, Mgr. Kristýna Králová, Mgr. Petra Pánková, Bc. Jakub Pál, Šárka Kozlerová