Norimberský hrad, dům malíře Albrechta Dürera, katolický kostel Panny Marie s orlojem, jemuž vévodí postava Karla IV. nebo kostel svatého Vavřince (St. Lorenz). To jsou místa, která osmé třídy navštívily 30. listopadu v rámci celodenního výletu do německého Norimberku.

Hlavním bodem programu celého výletu byla však návštěva předvánočních trhů na hlavním norimberském náměstí, které bylo provoněné perníkem a norimberskými klobáskami.

„Bylo tam toho tolik, že jsem nevěděl, kam se podívat dřív. Spousta věcí, které doma v Česku neseženeme. Nevěděl jsem, co si vybrat a nakonec jsem si koupil vánoční čepici. Mám z ní velkou radost,“ říká Honza Havlíček z 8. A. Jeho spolužačky Kristýna a Majda vzpomínají:

„Měli tam výbornou horkou čokoládu. Kromě ní jsme ochutnaly i tradiční trdelník, který známe z Česka.“

Dětem chutnaly také pražené mandle, ovoce obalované v čokoládě nebo marcipán. Z výletu se děti vracely šťastné a rozjařené, plné nových zážitků.

Poděkování patří i pražské cestovní kanceláři CK2 a v neposlední řadě též paní průvodkyni Petře za zajímavě podaný výklad.

Mgr. Romana Beránková, třídní učitelka 8. A