Na přelomu listopadu a prosince jsme pokračovali v Cestování s vláčkem Bohemia Express. Tentokrát nás čekal kraj Vysočina. Nutno říci, že jsme vyrazili řádně oblečeni, neboť pro tento kraj jsou typické sněhové kalamity.
A hned po příjezdu jsme si v Jihlavě postavili sněhuláky. Kdo by odolal! Stříbro, které se tu kdysi těžilo, si sice neodvezeme, ale spoustu veselých zážitků ano. Víte, co mají v jihlavském znaku? Ježka. A ten dal název i místnímu pivu. No, opravdu!
Kraj je i krásným místem památek. Nešlo pominout Telč a Třebíč. Tato města jsou perlami svého kraje. Mimochodem zapsaná na seznamu UNESCO.
Lákavá je návštěva westernového městečka Šiklův mlýn, a co teprve údolí řeky Sázavy!
Zkrátka, hodně jsme toho viděli a mnohé si odnášíme v paměti. A zakreslili jsme si samozřejmě spoustu věcí do našich map.
Tak zase příště!!
Vychovatelky ŠD