Žáci pátého ročníku naší školy se v rámci preventivního programu Policie České republiky účastnili znalostního on – line testu. Odměnou pro deset nejúspěšnějších byla pozvánka k účasti na únikové hře.
V pátek 9. února jsme se vlakem vydali do Plzně na Krajské ředitelství PČR. Moc jsme se těšili, jak si hru užijeme. V tajné místnosti jsme se dozvěděli, že jsme studenty policejní akademie a cílem závěrečné zkoušky je zachránit město Plzeň. Předešlého týdne totiž lupiči vykradli místní banku a z ní zmizel flash disk s důležitými městskými daty.
Úkolem studentů bylo postupovat podle očíslovaných stanovišť a plnit tam rozmanité úkoly z různých oborů policejní práce – daktyloskopie, ohledání a zajištění stop na místě činu, práce s mapou, práce v kartotéce, práce se zbraněmi apod. Bylo toho opravdu hodně a klíčem k úspěchu byl vždy číselný kód, s jehož pomocí jsme nakonec sestavili portrét pachatele.
Podařilo se nám otevřít lupičův trezor. Data a město Plzeň jsme zachránili!
A to díky skvělé týmové práci všech žáků!
I my jsme pomáhali a chránili!

Žáci 5. třídy a Bc. Soňa Hradecká