Už název napovídá, na jaké téma u nás soutěžily děti z okolních základních škol. Cvičná školní kuchyně v úterý 28. března ožila nápady, nadšením, elánem, kreativitou a v neposlední řadě i rozmanitými chutěmi soutěžních palačinek. U pracovišť s kuchyňskými linkami se ve vylosovaném pořadí vystřídala družstva mladých kuchařů a kuchařek ze Spáleného Poříčí, z Blovic, Šťáhlav a Starého Plzence. Nechybělo ani domácí družstvo žákyň ze šestých tříd naší školy.
Náplň a zdobení palačinek si soutěžící děti přinesly a přivezly samy. V odstartovaném hodinovém limitu pak z poskytnutých surovin soutěžící vyrobili palačinky, které plnili, zdobili a aranžovali na talíře. Na vystavených výrobcích dominovalo čerstvé ovoce, jako jahody, kanadské borůvky, banány či jablka. Zdobilo se šlehačkou a čokoládou, plnilo se Nutelou nebo džemem.
Nejtěžší úkol čekal porotu. Rozhodování nebylo snadné. Hodnotil se vzhled a úprava palačinek, jejich chuť, i úklid pracoviště ve stanoveném limitu. Navíc měla družstva kreativní úkol číslo dvě: vytvořit vlastní recept na zdravou a chutnou svačinku, vypsat ingredience i postup a přiložit obrázek. Provedení tohoto úkolu se rovněž započítávalo do celkového hodnocení.
A jak to vše dopadlo? První místo nakonec patří domácím. Dívky ze šestých tříd naší školy zvítězily o jediný bod před děvčaty z Gymnázia Blovice. O třetí a čtvrté místo se podělila družstva ze Šťáhlav a ze Spáleného Poříčí a těsně za nimi skončily děti ze základní školy ze Starého Plzence.

Mgr. Romana Beránková