Dne 17. května se uskutečnila soutěž v Technické výchově. Síly a um s našimi žáky přijeli porovnat reprezentanti našich partnerských škol: ZŠ Spálené Poříčí, ZŠ Starý Plzenec, ZŠ Šťáhlavy a Gymnázium Blovice. Mezi tříčlennými týmy 5. a 6. ročníků panovala již od začátku soutěže zdravá soutěživost. Na vypracování zadaného úkolu „Výroba závěsného květináče dle technického výkresu“ měli soutěžící 3 hodiny času. Téměř po celou dobu všichni žáci podávali skvělé výkony, kooperace v rámci týmu byla ukázková. Ovšem s blížícím se koncem některé týmy začaly podléhat patřičné nervozitě, která se začala projevovat na samotném výrobku. Hodnotila se následující kritéria: vzhled výrobku, kvalita provedení a organizace týmové práce.

Vítězem soutěže se stal tým z Gymnázia Blovice, který jako jediný nepodlehl okolnímu tlaku. Jejich pečlivě zkonstruovaný výrobek plně odpovídal požadavkům technického výkresu. Druhé místo vybojoval tým ZŠ Nezvěstice s drobnými nedostatky. Třetí místo obsadil tým ZŠ Šťáhlavy. Všem soutěžním týmům děkujeme za reprezentaci škol a za jejich pracovní nasazení. Jsem moc rád, že všichni žáci dodržovali pracovní kázeň a že nikdo nebyl zraněn.

Bc. Jakub Pál