Již tradičně se v podvečer první adventní neděle 27. listopadu sešli žáci základní školy, kteří od října pravidelně secvičovali vystoupení k rozsvícení vánočního stromečku. Zazněly moderní vánoční písně a tradiční koledy. Zpěv sboru doplnily i nástroje. Na housle zahrála Simonka Tupá, na flétny Markétka Zittová a Terezka Matuchová a na trubky Dan Zitta a Jonáš Mačas. Kromě písní si diváci poslechli také básničky v podání letošních prvňáčků, pro které to bylo úplně první velké vystoupení.
S přáním hezkých svátků se připojili také pan starosta Lukáš Karkoš a ředitel školy Mgr. Jan Skalák.
Součástí programu byl i vánoční jarmark, kde si všichni mohli zakoupit vánoční dekorace, ozdoby a něco dobrého k občerstvení.
Věříme, že akce všem přítomným zpříjemnila adventní večer a nastartovala tu pravou vánoční atmosféru.

Mgr. Klára Hachová