V úterý 28. března se na naší škole uskutečnila soutěž z přírodovědných znalostí v rámci projektu partnerství škol. Přivítali jsme žáky ze spřátelených škol ZŠ Starý Plzenec, Gymnázium Blovice, ŽŠ Šťáhlavy, ZŠ Spálené Poříčí a domácí družstvo ZŠ Nezvěstice. Každou školu reprezentoval tříčlenný tým. Soutěž byla rozdělena na čtyři bloky. Prvním úkolem bylo prokázání znalostí přírodovědy 5. ročníku pomocí interaktivní hry – Kahoot. Dalším pak bylo mikroskopování – každé družstvo mělo k dispozici mikroskop a vytvářelo preparát z mechové rostlinky. Žáci viděli buňky i s chloroplasty. Pak přišla na řadu otázka: kolik vody zvládne nasáknout suchý mech? Došlo i na vyhledávání pojmů a určování mechorostů pomocí počítače. Následovala velmi oblíbená hra s tajemnou křížovkou. Indicie byly ukryté různě po učebně přírodopisu. Poslední disciplínou byla ,,poznávačka“ rostlin a živočichů. Přes počáteční obavy to družstva zvládla nad očekávání.
Během samotné soutěže se ukázalo, že žáci jsou velmi šikovní. Vše se stihlo ve stanovém čase a body určily vítěze a poražené v tomto přátelském klání. Nakonec vyhrálo družstvo ze ZŠ Šťáhlavy. Bodové rozdíly byly nepatrné, a tak si i ostatní děti odnesly malé odměny.
Myslím, že další ročník soutěže se moc povedl. Žáci se pobavili a třeba i něco nového dozvěděli.

Mgr. Jana Honzová, učitelka přírodopisu