Osmé ročníky za sebou mají třídenní poznávací výlet na Šumavu, který byl nabitý nejen turistikou, ale i nezapomenutelnými zážitky a dobrou náladou. Cestu vlakem do Rudy nám bohužel komplikovala výluka, takže z Nýrska jsme se přesouvali autobusem, což mám přineslo hned několik adrenalinových zážitků, ale nesebralo nic na dobré náladě.
Ubytování jsme měli zajištěné v penzionu Alpský Dům nacházejícím se v klidné části Železné Rudy s výhledem na Velký Javor, jeden z našich naplánovaných cílů. Počasí bylo sice hodně proměnlivé, ale neodradilo nás a my po turistických stezkách poznávali krásy blízkého okolí i Bavorského lesa.
Učit jsme se mohli i během výletu. Žáci získali spoustu nových a zajímavých informací. Během výšlapů si například vyzkoušeli orientaci v turistických mapách, když hledali naplánované cíle, dále poznávali faunu a flóru národního parku či výšková pásma. V sousedním Německu konverzovali v německém jazyce a v neposlední řadě si vyzkoušeli svoji zdatnost a vytrvalost za každého počasí.
Šumavu si všichni podle reakcí, i přes nepříznivé deštivé počasí a komplikované cestování, užili a mají rozhodně na co vzpomínat!

Mgr. Petra Pánková, Mgr. Jana Honzová, Mgr. Ivana Kružíková a Šárka Kozlerová