V pátek 8. 12. jsme se vypravili na návštěvu Muzea loutek v Plzni. Po dobu prohlídky byla třída rozdělena na dvě skupiny. Každá měla svého průvodce, od kterých jsme se mimo jiné dozvěděli, jak se loutky vyráběly, jak se loutkové divadlo dříve hrálo i kdy a kým byly vyrobeny slavné postavičky Spejbla a Hurvínka. Loutky si děti mohly nejen prohlédnout, ale i samy vyzkoušet. Žáci si s nimi dokonce zahráli i krátké divadélko. Vzhledem k tomu, že již nastal čas adventu, přesunuli jsme se následně na náměstí Republiky na adventní trhy. Děti si zde mohly prohlédnout krásné vánoční ozdoby, dřevěný betlém, nakoupit dárečky nebo si dát oblíbený trdelník. Akci jsme si moc užili a naladili se na blížící se vánoční svátky.

Eliška Brejchová, asistentka 6. A