Dne 9. 8. 2022 proběhl školní výlet do legendární retro arkádové herny a muzea ArcadeHry v Červeném Újezdě. Výletu se účastnili všichni žáci 8. ročníků za doprovodu svých třídních učitelek, mě a kolegyně Bc. Keslové. Tento atypický školní výlet za poznáním pop kultury starého herního průmysl byl doprovázen nemalým nadšením. Naši žáci zprvu s velkým respektem obdivovali samotné technické provedení těchto herních automatů. Ovšem po pár minutách plně propadli nádechu, stylu a kouzlu této pro ně již zapomenuté doby. Možnost porovnat své herní dovednosti nebo utkat se s někým bylo pro ně velmi vítaným lákadlem. K vidění bylo 168 herních automatů, na kterých bylo možno vyzvat k duelu i přítomné kantory. Z celkového hlediska byl výlet příjemným zpestřením blížícího se konce školního roku.

Bc. Jakub Pál