Žáci ze sedmých ročníků se zúčastnili lyžařského výcviku v již tradiční destinaci, a to ve Velké Úpě v Krkonoších. Předešlé dvě sezóny byly poznamenány covidovou pandemií a ani letos se nám nevyhnuly drobné potíže. Protože nám sněhové podmínky neumožnily zrealizovat 2 lyžařské kurzy v řádném termínu v lednu, byli jsme nuceni posunout je na konec února a začátek března. Zde je potřeba poděkovat provozovateli ubytování a vleku, panu Kratochvílovi, za velkou vstřícnost a obětavost.

I přes to, že sněhu letos nebylo příliš, měli jsme na počasí docela štěstí. Vždy před začátkem každého kurzu napadl čerstvý sníh a ten se dokázal udržet až do konce. Jak už to bývá, někteří žáci lyžovali velice slušně a od instruktorů byla třeba jen drobná korekce v technice sjíždění. Potom tu byli žáci, kteří na lyžích nikdy nestáli a právě ti si zaslouží tu největší pochvalu. S větším či menším úsilím se jim podařilo rozjezdit se. Kromě lyžování si žáci v osobním volnu zahráli společenské hry, stolní tenis, podívali se do malebné Pece pod Sněžkou a užili si sněhové bitvy. Lyžování by mělo vždy přinášet radost a to se letos, doufejme, podařilo.

Mgr. Ladislav Kotlár a instruktoři