Dne 18. 10. 2023 se vydala všechna oddělení školní družiny do lesa v oblasti pod chatami. Čekal tam na nás pan Hrubý, který nám krásně povídal o lesní pedagogice. Měl pro děti připravené otázky, kterými je provedl celým tématem Les a zvířátka v něm. A také otázkami, jak pečovat o les a kdo mu škodí.

Každou oblastí zkoumal vědomosti dětí a potěšil nás zajímavostmi z prostředí lesa. Měl praktické ukázky kůží a kostí lebek, rohů a paroží a děti hádaly, komu, že to všechno patří… . Měl také s sebou kančí kly a zuby, obrázky potravy určené lesní zvěři a obrázky potravy, která zvířátkům určená rozhodně nebyla.

Naše děti ho zase udivily hlubokými znalostmi, které prokázaly. A měly velikou radost z dárečků. Pro děvčata, která hodně odpovídala, měl lesní tetovačky a pro chlapce krásné píšťalky. Všichni jsme pak dostali na památku krásnou dřevěnou tužku s datlem na konci a každá paní vychovatelka magnetku se strakapoudem.

Děti pana Hrubého odměnily dlouhým potleskem. Nejvíce nás zahřála slova: „Vaše děti toho ví víc, než ty plzeňské!!“

Moc se těšíme na další povídání!

Vychovatelky ŠD