V pondělí 6. února navštívil naši školu kouzelník Waldini. Na vystoupení se těšili všichni žáci od první do páté třídy. Pan kouzelník si publikum získal hned prvním trikem s mizející kuličkou. Následovalo kouzlo se zapůjčeným prstýnkem paní učitelky, který cestoval až do zavázaného pytlíčku v zavřené krabici, ačkoliv ho děvčata ze třetí třídy po celou dobu hlídala. Všichni zůstali v němém úžasu, když se z papírové holubice stala živá a začala létat po tělocvičně. Také jsme viděli kouzla s kartami, které se zvětšovaly a zmenšovaly pouhým mávnutím ruky, a se šátky, které měnily barvu. Kluci z první a druhé třídy několika fouknutími proměnili zrnka obilí v bílý prášek. Páťáci zase nechápali, jak funkční deštník vmžiku zmizel a místo něj jim zůstala v ruce jen kovová konstrukce s barevnými šátky.
Celé představení bylo pojato zábavnou formou a žáky doslova zvedalo ze židlí. Na závěr pan kouzelník každé třídě vyrobil zvíře z nafukovacího balónku. Při odchodu si mohli všichni prohlédnout a pohladit účastnici vystoupení – bílou holubičku.
Kouzelnické dopoledne bylo zpestřením dne a všem se moc líbilo.

Klára Hachová, třídní učitelka 2. třídy