Jako každý rok se 9. třídy podívaly do pevnosti Terezín. Návštěvu jsme započali prohlídkou Muzea ghetta, kde jsme poté zhlédli film natočený pro organizaci Červený kříž jako ukázku ,,dobrého“ života v Terezíně za 2. světové války. V samotné výstavě nás asi nejvíce zaujaly zdi, celé popsané jmény lidí, kteří byli do terezínského ghetta předvoláni.

Dále jsme zavítali do Magdeburské kasárny a Krematoria na Židovském hřbitově, které postavili vězni ghetta. Mohli jsme vidět i čtyři původní pece. Právě tady bylo zpopelněno přibližně 30 000 obětí.

Na závěr jsme prošli i nejdůležitější část naší exkurze. Tou byla samotná Malá pevnost. Zde jsme měli i komentovanou prohlídku. Pan průvodce nás provedl i zapomenutějšími zákoutími, která se zde odehrála v tehdejší době. Prohlídka byla velmi srozumitelná a zajímavá. Dozvěděli jsme se, co vše se tu mohlo dít a jak tady vypadal život.

Prohlídka nám otevřela oči a doufáme, že stejné to bude i s dalšími plánovanými akcemi.

Linda Tafatová 9.A