Ve čtvrtek 13. října jsme se vydali s žáky 7. tříd na výlet do Prahy s cílem poznat lépe hlavní město České republiky. Naše exkurze začala návštěvou Pražského hradu s prohlídkou areálu a katedrály sv. Víta. Z Hradu jsme pokračovali přes Hradčanské náměstí Nerudovou ulicí až na Karlův most, kde děti měly možnost si koupit něco k jídlu nebo si vybrat drobné suvenýry. Pak naše kroky směřovaly nejprve k Lennonově zdi a poté do Muzea Karla Zemana, kde na nás čekala interaktivní expozice plná filmových triků s možností nahlédnout do zákulisí natáčení, proletět se na okřídlených koních Barona Prášila či ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy. Výlet jsme zakončili plavbou lodí po Vltavě. Den strávený v Praze se všem moc líbil, počasí nám přálo, a tak mají děti zase na co vzpomínat.

Mgr. Jana Honzová (tř. uč. 7.A), Mgr. Petra Pánková (tř. uč. 7.B) a Mgr. Ivana Kružíková (tř. uč. 7.C)