Náš výlet začal před školou, kde jsme se všichni sešli. Na starost nás měli třídní učitelé Romana Beránková a Ladislav Kotlár. Ještě s námi jela paní asistentka Šárka Kozlerová. V osm hodin pro nás přijel autobus. A protože jsme se všichni do autobusu nevešli, nastoupilo několik dětí s paní učitelkou Beránkovou do doprovodného auta. Po hodině a půl jsme dorazili na Strahovský stadion, odkud jsme šli na Hradčany a tam si prohlédli katedrálu sv. Víta a viděli výměnu stráží. Odtud jsme zamířili na Karlův most a porozhlédli se. Poté jsme měli namířeno na Staroměstské náměstí, kde jsme měli něco málo přes hodinu rozchod. Někteří z nás zamířili pro suvenýry, jiní pro občerstvení. V daný čas jsme se všichni sešli a podívali se na orloj. To už se pomalu krátil čas našeho výletu. Autobus nás vyzvedl na autobusovém nádraží a zamířili jsme domů. Ještě předtím jsme ale na žádost všech zastavili u McDonaldu a občerstvili se. Potom už jsme jen ve Šťáhlavech vysadili místní a zbytek dorazil ve čtyři hodiny ke škole.

Veronika Šimáková, 7. B