Členové Čtenářského klubu 3. třídy přijali pozvání Místní knihovny Nezvěstice, která letos připravila Noc s Andersenem.
Na přelomu března a dubna se uskutečnil již 23. ročník celorepublikového nocování v knihovnách pojmenovaného po slavném pohádkáři Hansi Christianu Andersenovi, které k podpoře dětského čtenářství pořádá Klub dětských knihoven SKIP a Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR.
V nezvěstické knihovně se sešlo sedm statečných dobrodruhů ze Čtenářského klubu. Společně jsme se ponořili do napínavé čtenářské hry ve stylu gamebook, vytvořili si kouzelné svítící kamínky a také si samozřejmě pověděli něco o životě H. Ch. Andersena. Jeho pohádkám byla věnována celá Pohádková stezka okolím obce, kterou jsme večer s nocležníky prošli.
Mezi knihami jsme si užili nejen čtení a vyprávění příběhů, ale také netradiční nocování.

Mgr. Květoslava Brudnová, třídní učitelka 3. A