(Po)Čteníčko

V posledních dnech roku 2021 jsme ve školní družině oslavili (mimo jiné) Bublinkové dny. V měsíci prosinci se věnujeme knihám, pohádkám a příběhům. Seznamujeme se s pohádkami, snažíme se převyprávět přečtené příběhy a ti starší si dokonce zahráli na ilustrátory. Sami se přesvědčili, že se nejedná o nic jednoduchého.
Četli děti i paní vychovatelky, nejčastěji pohádky: Hrnečku, vař! Zvířátka a loupežníci a mnohé jiné.
Prosincové dny jsou tak krátké a večery příliš dlouhé, spousta dětí dostane jistě knihu pod stromeček. A ta papírová má pořád svoje kouzlo a vůni! Proto bychom neměli zapomínat na hlasité čtení. Rozvíjí fantazii, slovní zásobu, paměť a lásku k pohádkám. Všechno dobře dopadne, co si přát víc …
Ať je tedy tato akce ze dnů před Vánoci taková, na kterou se nezapomíná!

Vychovatelky ŠD