Dne 7. října byl v naší školní družině vyhlášen „Zelený den“. Znamenalo to, že jsme se všichni oblékli a sladili do zelené barvy. A nejen to. Donesli jsme si i hračky, potraviny, ovoce a zeleninu, prostě všechno možné, co nás v životě obklopuje, a má zelenou barvu.

Ve třídách se to jen zelenalo – děti v zelených tričkách a kalhotách, zelení plyšáci, zelené tužky, jablka, okurky, papriky, hroznové víno … . Po zelené přehlídce jsme si všichni zazpívali „Travička zelená“ a zarecitovali básničku „Zelená je …“

Na úplná závěr našeho setkání se zelenou barvou jsme si zopakovali, jak nás tato barva v životě provází, aniž bychom si to na první pohled uvědomovali.

Ve dvě hodiny jsme se společně vypravili hledat „poklad“, který nám schovali „zelení skřítkové“ v nedaleké sokolovně. To velké nadšení při hledání skrytého tajemství! Některé děti dokonce spatřily i samotné skřítky. Po usilovném pátrání se podařilo poklad objevit. Hodní skřítkové na nikoho nezapomněli a každý si odnesl sladkou odměnu.

Všechny děti byly spokojené a už se těší na další barevný den ve školní družině.

Ivana Matuchová a Ilona Huňáčková (vychovatelky ŠD)