Ve čtvrtek 8. září jsme se za deštivého počasí vydali na tzv. adaptační výlet, kde jsme měli za úkol blíže se poznat a seznámit se spolužáky v našich třídách. Celý den pršelo, což nás však neodradilo a byli jsme odhodláni užít si společný den s novými třídními učitelkami. Nejdříve jsme se shromáždili ve třídě, kde jsme dostali úkoly a zároveň byli rozděleni do trojic, které tvořili žáci z Nezvěstic a z přespolních škol (Šťáhlav a Chválenic), abychom se vzájemně lépe poznali. Poté jsme se odebrali na vlakové nádraží, z něhož jsme odjížděli vlakem do Blovic. Naše kroky směřovaly k zámku Hradiště. Tam nás čekala prohlídka Muzea jižního Plzeňska, které někteří z nás navštívili vůbec poprvé. Byl to moc hezký zážitek. Třídy byly rozděleny na 3 skupiny a postupně jsme si prostory v zámku prohlédli a při poutavém výkladu paní průvodkyně a pánů průvodců si řekli, k čemu dané místnosti sloužily. Vyzkoušeli jsme si například psaní inkoustem, klečení na hrachu, ukázali jsme si dobové brnění, dále jak se pralo na valše a jiné věci, které patří dnes již minulosti. Také jsme zhlédli dobové fotografie, funkci věžních hodin či ukázky děl z barevného skla ze sklárny Nové Mitrovice. Prohlídka byla velice zajímavá, líbila se všem. V rámci přednášky jsme se ještě dozvěděli něco málo o historii starých motocyklů, což bavilo všechny z nás, zejména kluky. Prohlédli jsme si nejen modely motorek JAWA a Čezeta, ale také oblečení z doby první republiky. Z muzea jsme odcházeli do města, kde nám paní učitelky dovolily delší zastávku v cukrárně, ve které jsme si dali dopolední občerstvení místo vuřtů, které jsme měli opékat v nedalekém Kamensku. Bohužel nepřízeň počasí nám oheň nedovolila rozdělat, a tak vuřty čekají na jindy. Hezkou přírodou, lesem a loukou, jsme se pěšky vraceli zpátky po stezce do Nezvěstic ke škole. Cestou jsme se bavili, poznávali spolužáky, zažili spoustu legrace a vůbec užívali si i přes deštivé dopoledne společný třídní výlet. Moc nás to bavilo a byl to pro všechny nezapomenutelný zážitek, na který budeme ještě v „devítce“ vzpomínat!

Žáci 6. A, 6. B a 6. C a třídní učitelky Mgr. L. Metličková, Mgr. Š. Matuchová a Mgr. P. Řežábková